ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ (КОНТРОЛЮ)

14 листопада 2015 р. admin Переглядів: 165 RSS Обговорити
Аналітика

Законом України від 22 липня 2014 року № 1600-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання” (далі – Закон № 1600) закріплено на законодавчому рівні заборону щодо зайвого втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб’єктів господарювання при проведенні заходів нагляду (контролю).

Законопроектом № 2531а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)» запроваджується створення Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) з інформацією про всі заходи державного нагляду (контролю). Також законопроектом посилюється відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за невнесення або внесення недостовірної інформації до цієї системи.

На сьогодні частина органів державного нагляду (контролю) приймає рішення про застосування адміністративно – господарських санкцій, примусове виконання яких здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації примусового виконання рішень судів. Інша частина органів – звертається до суду, у разі невиконання порушником рішення про застосування санкцій протягом 15 днів, при цьому сума санкції стягується у судовому порядку.

Законопроектом пропонується поширити норму щодо обов’язкового судового розгляду питання стягнення адміністративно – господарських санкцій на всі органи державного нагляду (контролю), діяльність яких підпадає під дію Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», у випадку невиконання порушником рішення про застосування санкцій протягом 15 календарних днів.

Оставьте комментарий!

Комментарий будет опубликован после проверки

Ім'я і сайт використовуються тільки при реєстрації